Afrodyzjaki

Afrodyzjaki potocznie uważane są za substancje, które zwiększają potencję albo popęd płciowy. Ich działanie polega najczęściej na ingerencję w poziom hormonów płciowych, lub ewentualnie przewodnictwa dopaminergicznego. Jednakże ich funkcja nie oznacza najczęściej sztucznego pochodzenia. Bardzo często są to najzwyklejsze substancje występujące w sposób naturalny. Wśród napojów wyróżnić można na przykład szampan lub kawę z imbirem, cynamonem i kozim mlekiem. Za żywność pobudzającą libido uważa się powszechnie owoce morza, czy morele z dodatkiem pszczelego mleczka. Na tym tle wyróżnia się johimbina, która uważana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków.

Johimbina jest organicznym związkiem chemicznym, który uzyskuje się z drzewa Yohimbe (konkretyzując: z kory lub liści). Owe drzewa pochodzą z Kamerunu. Krople z zawartością Johimbiny powodują zwiększenie dopływu krwi do narządów rozrodczych.

W dawniejszych czasach umiejętność przyrządzenia afrodyzjaku uwaĹźano za zdolność magiczną. Dlatego teĹź często łączono produkcję substancji wzmacniających potencję z działaniem czarownic. Typowymi składnikami uwaĹźanymi za niezwykle skuteczne były na przykład: jądra zwierząt, pomidory, szparagi, pasternaki, pory, sałaty, kapusty, trufle, Ĺźywice drzew, przepiĂłrki, fasole, jaszczurki oraz ostrygi. Ciekawym przykładem tego rodzaju elementĂłw eliksirĂłw były włosy osoby, na ktĂłrą miał zostać rzucony czar. WśrĂłd roślin dominowała mandragora (stosowana pod postacią ziela rozpuszczanego w kozim mleku). Jeszcze inną metodą pobudzenia libido było przygotowanie posiłku z ryby, ktĂłrą wcześniej naleĹźało uśmiercić poprzez… WłoĹźenie jej do pochwy i poczekanie aĹź zdechnie.

Powszechnie stosowanym podziałem afrodyzjaków jest rozróżnienie dwóch podstawowych grup:

  1. Środki magiczne, mające na celu zakochanie się lub wywołanie skierowanego w określonym kierunku pociągu seksualnego (lubczyki).
  2. Substancje, których celem jest zwiększenie możliwości seksualnych. Mogą one działać poprzez poprawienie lub wzbudzenie erekcji u mężczyzny lub pobudzenie kobiety.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed